אקיטה יפני למכירה.
בית גידול כלבים - דודל ישראל

קבלת גור חדש לבית

קיבלתם החלטה מעולה לצרף גור מדודל ישראל לתא המשפחתי שלכם. החלטה מעולה! קצת עצות עבור בן המשפחה החדש. הגור החדש לא מכיר את הבית שלכם ואת הכללים של הבית שלכם, הוא יצא לפני מספר שעות מדודל ישראל מקום שהוא רגיל בו לאחים שלו לאימא שלו ולפינה המוכרת שלו. הגור הינו כלבלב קטן, במשקל של מאות גרמים עד קילוגרמים בודדים ומאוד רגיש לכל שינוי בתזונה.

מאוד חשוב לתת לו את המזון שהיה רגיל לקבל בדודל ישראל ולא להוסיף שום מזון חיצוני, גם לא חטיפים.

חשוב לתת לגור 3 ארוחות קבועות סביב 20 עד 30 גרם לארוחה, להשאיר את האוכל כ-15 דקות ולקחת את האוכל גם אם לא אכל ,בדרך הזאת אנו מרוויחים 2 דברים חשובים: בתחילת הדרך אנו לומדים להכיר את הגור ומפקחים על התזונה שלו, אם נשאיר אוכל חופשי לא נדע אם אכל וכמה. כמויות האוכל שגור אוכל הם קטנות וקשה לעקוב אם צלחת האוכל תישאר כל היום. בהמשך, נלמד את הכלב אחרי כל ארוחה לצאת מהגדר מחוץ לבית לעשיית צרכים. כלב עושה בדרך כלל צרכים אחרי האוכל.  

מומלץ לתת לגור כל הזמן את האוכל בתוך כלוב התיחום, על מנת להרגיל אותו למקום קבוע בתוך גדר התיחום. בנוסף יש לדאוג שתהיה צלחת מים מלאה כל הזמן.

48 השעות הראשונות מדודל ישראל לבית החדש…

חשוב להבין שהמעבר לביתכם הוא מאוד טראומטי עבור הגור, ברגע אחד הוא מופרד מהלהקה וצריך להתרגל ללהקה אנושית חדשה שהיא אתם, משפחתו החדשה.

כדאי לשים לב להתנהגות הגור, בדרך כלל הוא ידלג על הארוחה הראשונה ויתחיל לאכול רק יום למחרת. הוא יכול להיות מפוחד, אך התנהגות זו היא נורמלית לחלוטין.

כמובן שחשוב לעקוב ולראות שהגור שותה מים, וכפי שצויין קודם לכן לוודא שבגדר התיחום יש מים בקערה כל הזמן. בימיו הראשונים אצלכם הגור יכול ליילל / לבכות, זה טבעי לחלוטין ואמור לעבור תוך מספר ימים.

לא מומלץ להוציא אותו בכל פעם שבוכה. בכדי להקל עליו ניתן לתת לו לישון עם בובה או כרית מחוממת, שמדמה לו את הרגשת החום שהיה רגיל לה כשהיה מכורבל עם אמו.

חשוב מאוד לא לשחרר את הגור בבית ללא פיקוח, ההרגלים של גדר התיחום חשובים גם לגור וגם לכם להמשך הדרך.

יש מקרים שכתוצאה מהמעבר הגור בסטרס או מפוחד מאוד, תנו לו את הפינה שלו להתרגל יום יומיים והכל יסתדר. חשוב לעקוב אחרי האוכל, כלב חולה לא אוכל. לפעמיים הסטרס יגרום לשלשולים במצב כזה חשוב לצלם לפני שמנקים – שילחו לנו צילום. התמונה מאוד עוזרת להבין את הסיבה. ברוב המקרים השלשול מסתדר לבד או בתוספת אורז מבושל לאוכל שלו. אנו זמינים תמיד לכל שאלה או בעיה.

גדר התיחום של דודל ישראל.

חשובה להקניית ההרגלים שיעשו גם לגור וגם לכם חיים נוחים וטובים יותר בעתיד. בתוך גדר התיחום מניחים את קערות האוכל והמים.

בפינה אחת מניחים פד שיוכל לעשות עליו את צרכיו עד שילמד לעשות זאת בחוץ, ובפינה השנייה מיטה או מזרון לשינה ומנוחה עבור הכלב יחד עם נשכנים וצעצועים עבורו.

הכלב הוא חייה נקיה ולכן את צרכיו יבצע בפינה של הפד, ואת אזור השינה והמשחק ישמור נקי. חשוב להוציא את הגור מהכלוב רק בזמן שאתם יכולים לפקח על הגור ולהשאיר את דלת הכלוב פתוחה, מה שיאפשר לגור לחזור לגדר לבד לצורך שתיה, אוכל, משחק או עבור עשיית צרכיו.

בשלב הראשוני עד להרגל הגור לבית, לא מומלץ להעניש או לכעוס על הגור בכניסה לכלוב במידה ועשה משהו לא טוב. הזיכרון של הכלבים שונה מבני אדם, כלב שעשה פיפי במקום אסור אחרי מספר רגעים שוכח מזה, במידה והגור עשה פיפי במקום אסור יש להעיר לו מיידית במידה וראיתם את זה קורה, אך אם עברו מספר רגעים הגור כבר ישכח מזה ולא יצליח לקשר את הכעס שלכם לכך שעשה פיפי במקום אסור, הוא יפרש את הכעס שלכם כמשהו אחר לגמרי .

לכן קשר עין עם הגור חשוב מאוד בכל זמן שהוא מחוץ לכלוב .לאט לאט הגור יתרגל ויבין שזה בסדר להישאר בגדר התיחום גם 8 עד 10 שעות ,שהשהייה שם היא לא עונש והוא יבחר בכך גם לבד כמקום הנוח שלו.

בכדי לתת לגור להנות מהמצב, חשוב לתת לו תעסוקה בכלוב כגון נשכנים וצעצועים שרצוי להחליף כל כמה זמן כדי ליצור עניין חדש.

חשיפה וטיולים הם זמן הלימוד הטוב ביותר לגור החדש להכיר מקומות, לחוות דברים חדשים, ולהגיב טוב כמו שאנו מצפים ממנו, הוא גיל 8 עד 14 שבועות.

ככל שהגור ייחשף מוקדם יותר לאנשים אחרים, לסביבה חדשה, ולחיות אחרות, כך הוא יקבל ויבין שזה חלק מהמעגל הבטוח שלו, ולא יפתח פחדים או תוקפנות כלפי חיות / אנשים אחרים.

חלון ההזדמנויות של הגיל הזה חשוב מאוד, יש לחשוף את הגור בהדרגה לכמה שיותר מקומות / כלבים / חתולים / אנשים ודברים שחשובים לנו לאורח החיים כמשפחה, כגון נסיעה ברכב, בילוי במרכזי קניות, גני שעשועים, ים וכו'.

וטרינרים רבים ממליצים לא להוציא את הגור עד לסיום החיסונים. למרות זאת ובהתייעצות עם הווטרינר של דודל ישראל ד"ר ירון פלג, אנו מציעים להוציא את הגור גם על הידיים, וגם עם רצועה ובמקביל להרחיק אותו מכלבים לא מוכרים.

ניתן לתת לגור להתקרב לכלבים שאנו יודעים שהם מחוסנים.

כמובן שיש למנוע ממנו ללקק צואה ושתן של כלבים אחרים, אך לא למנוע ממנו את החוויה של לימוד הסביבה.
מעבר לכך אני תמיד לשירותכם זמין לכל שאלה עד הקליטה המלאה של הגור בבית החדש .
בברכה עופר גרין.

 
 

לפרטים נוספים התקשרו עכשיו לטל: 055-9705948

בחירת גור מתאים

פרטי התקשרות

כתובת: דודל ישראל – אלון הגליל

טלפון: 055-9705948
דוא”ל: doodeleil@gmail.com

שעות פתיחה:
בתיאום בלבד

צרו איתנו קשר

לשאלות ויעוץ השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

איך להגיע אלינו

דילוג לתוכן